Укр Eng
Get Updates

У реформуванні ДАБІ першочергово потрібен перегляд повноважень та внутрішньої організації, а не інституційні зміни

12 March 2020 | Thursday

У реформуванні ДАБІ першочергово потрібен перегляд повноважень та внутрішньої організації, а не інституційні зміни

 Комітет з питань права Українського клубу нерухомості (URE Club) закликає професійну спільноту, представників ДАБІ,  Міністерства розвитку громад та територій на окремому засіданні розглянути питання реформування ДАБІ для обговорення актуальної проблематики цього процесу. На думку співголів комітету Владислава Кисіля та Олега Бойчука, у реформуванні ДАБІ першочергово потрібен перегляд повноважень та внутрішньої організації, а не інституційні зміни.

 Представники URE Club, загалом підтримують рішучі заходи щодо реформування ДАБІ, при цьому, наголошують, що необхідно владі врахувати думку учасників ринку, адже запроваджуються значні зміни на інституційному рівні архітектурно-будівельного контролю. Зокрема, пропонується утворити Державну інспекцію містобудування України, за якою закріпити функцію здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а за ДАБІ залишити дозвільну та реєстраційну функції.

 На думку Владислава Кисіля, нова ідеологія реформування системи архбудконтролю та нагляду, представлена до обговорення на сайті Міністерства розвитку громад та територій, полягає у вертикальному поділі органів влади. У той час, як у 2017 році було здійснено горизонтальний поділ системи під егідою децентралізації. Без проведення глибинних змін частину повноважень ДАБІ було передано на місця. 

 «Тепер ми спостерігаємо аналогічну спробу вирішити складну проблему пошуку балансу між інтересами ринку та інтересами держави у містобудівній діяльності методом простого поділу існуючої ДАБІ на кілька частин. По суті - рубаємо одну голову гідри, і одразу вирощуємо на її місці чотири нових. Це хибний шлях. Проблема насамперед не в організаційній структурі, а в необхідності перегляду повноважень та побудові таких систем надання адмінпослуг і таких систем контролю, щоб унеможливлювали корупцію. Все інше – марне витрачання часу та паперу», - наголосив Владислав Кисіль.

 Олег Бойчук також вважає, що більш доцільним видається якісний перегляд функціоналу ДАБІ та запровадження таких механізмів його роботи, який би мінімізував корупційні ризики: упорядкування реєстру дозвільних документів ДАБІ, повноцінне запровадження електронних кабінетів, внутрішнє організаційне структурування, яке б унеможливлювали конфлікт інтересів, тощо.

«Окремим і, ймовірно, найбільш дієвим фактором, який би міг вплинути на ДАБІ є включення правоохоронних органів для реальної боротьби із проявами корупції.  За таких умов, розмови про інституційний поділ ДАБІ втратять актуальність, а натомість можна буде говорити про посилення ролі ДАБІ, адже відсутність ефективного контролю за будівельними процесами є не менш важливою проблемою сьогоднішнього ДАБІ ніж корупційні ризики», - переконаний Олег Бойчук.

 Нагадаємо, 25 лютого 2020 року на офіційному сайті Міністерства розвитку громад та територій України було розміщено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» разом із додатками та допоміжними матеріалами.

 Комітет з питань права Українського клубу нерухомості раніше вже надавав пропозиції щодо реформування ДАБІ та звертався із закликом завершити розпочату роботу  до Олени Шуляк, співавторки проєкту концепції реформування ДАБІ, представниці Кабінету міністрів у Верховній Раді України.

 

 

 


© 2016 UREClub® All rights reserved.
Website development – WebLife®