Укр Eng
Get Updates

Ми на шляху до доступної іпотеки

20 December 2019 | Friday

У нас є усі передумови для того, щоб уже наступного року відсоткові ставки за іпотечним кредитуванням знижувалися. Цього очікують українці, які бажають придбати житло, а також забудовники, які очікують на збільшення кількості угод.

 

Ми маємо позитивний дзвоник – зниження облікової ставки НБУ. При цьому, інфляція в Україні також поступово знижується і за розрахунками НБУ у 2020 році становитиме 5 – 6%, тоді як за минулий рік – 9,8 %, а станом на вересень цього року – 8,8%.

 

Звісно ж, лише цього недостатньо, потрібен комплекс заходів, щоб іпотека стала доступною і цей інструмент дійсно запрацював.

Перш за все, це - зниження вимог до резервування банками коштів. І тут, щоб уникнути ризиків неповернення коштів та виникнення проблемних кредитів, потрібно на законодавчому рівні захистити права кредитора. Тобто, не можеш бути власником квартири, поки повністю не виплатиш іпотеку.

 

Звісно ж, суттєвою умовою є також стабільна політична ситуація. Те, що ми маємо на сьогодні, вселяє у нас віру, що при системному підході уже наступного року реально знизити процентні ставки за іпотекою та наблизитися до європейських стандартів.


© 2016 UREClub® All rights reserved.
Website development – WebLife®